fbpx
  • Home
  • Cieszyn Blogtravel Meetup

Cieszyn Blogtravel Meetup

 

 

 

 

 

 

 

FAQ

1. Dlaczego nie załapaliśmy się na nocleg do hostelu?

Z góry przepraszamy. Bardzo chcielibyśmy móc pomieścić wszystkich, natomiast ze względów gabarytowych jest to, niestety, niemożliwe. Klucz jest prosty – staramy się, aby w hostelu nocowała jak największa ilość pojedynczych podróżników. Przyczyna? -Pozostałe proponowane noclegownie dysponują głównie pokojami prywatnymi (dwójki, trójki, czwórki), więc siłą logiki tam najczęściej przydzielamy pary, tudzież mniejsze grupki znajomych.

2. A co, jeżeli chcielibyśmy przyjechać z dzieckiem?

Prosimy, dajcie wcześniej znać. W hostelu dzieci są mile widziane. Natomiast podczas spotkania blogerów specyfika naszego miejsca nieco się zmienia. 50% z nas pełni funkcję rodzica – i wiemy, że wskutek dość wesołej, rubasznej i radosnej atmosfery wieczorowo-nocnej zapewne nie jest to miejsce skrojone na komfortowy pobyt dzieciaka. Podpowiemy więc z chęcią bardziej spokojne miejsce. A na imprezę oczywiście zapraszamy.

3. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na kwiecień. Czy można dokonać rezerwacji i ją odwołać? Lub – na odwrót – zgłosić się po wskazanym terminie?

Bardzo nam przykro, ale nie. Jak zapewne niektórzy wiedzą, negocjacje i ustawianie się z innymi noclegowniami w Cieszynie nie jest niestety lekkostrawną bułką z masłem. Udało nam się wynegocjować zniżki, ale pod warunkiem, że w odpowiednim terminie podamy dokładną ilość nocujących tam gości. No i przelejemy odpowiednią sumę 🙂 Wspomniane, skądinąd bardzo sympatyczne noclegownie nie wyrażają entuzjazmu z powodu zwrotu pieniędzy za niewykorzystany nocleg. Nocleg musi być opłacony, więc kto go opłaca? Tak, trafna odpowiedź. 🙂 Czy ten proces cieszy się entuzjazmem opłacających? No i jeszcze jedna trafna odpowiedź 🙂

4. Ej, a kiedy konkrety? Program?

Wiadomo że hasło “w swoim czasie” jest dość bezpieczną i ocierającą się o arogancję odpowiedzią. Obiecujemy więc, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pojawił się jak najszybciej. Dużo rzeczy jest do dopięcia, ale nie będziemy próżnować, ok? 😉

5. W piątek pracujemy i możemy dojechać późnym wieczorem. Czy to problem?

To nie jest żaden problem.

6. Dlaczego niektóre osoby mogą corocznie liczyć na nocleg w hostelu? Czy to oznacza, że są ważni i ważniejsi?

Dla nas wszyscy są ważni. Ale, nie będziemy ukrywać, są w gronie gości blogerzy, których traktujemy szczególnie i nie będziemy tego ukrywać. Abstrahując już od klucza towarzyskiego – są to osoby, którym bardzo dużo zawdzięczamy, bez których ta inicjatywa ani nie powstałaby, ani też nie przetrwałaby tak długo. To oni wspierali nas organizacyjnie (co nie jest łatwym zadaniem), oni pomagali nam przy różnych inicjatywach, przyczynili się również do promocji Cieszyna i regionu. Pierwszeństwo przy wyborze miejsca noclegowego jest jedynie skromnym okazaniem wdzięczności z naszej strony.