fbpx
  • Home
  • Cieszyn Blogtravel Meetup

Cieszyn Blogtravel Meetup

Agenda

Miejsce prelekcji: Dom Narodowy, Sala Redutowa, I piętro, Rynek 12, Cieszyn

PIĄTEK:
Cały dzień – Przyjazd uczestników, zakwaterowanie wg rejestracji
20:00 – Oficjalne rozpoczęcie; przejście do Hostelu na imprezę powitalną

SOBOTA:

10:00-10:15 – Rozpoczęcie części merytorycznej

10:15-11:00 – Bartek Szaro (Paragon z podróży) – Wyzwania współczesnego blogera
Co roku powinniśmy przypominać sobie pytania: w jakim miejscu jest blogosfera? Dokąd zmierza światowa ewolucja technologiczna? W jaki sposób tworzyć jakościowe treści, będące dla odbiorców przede wszystkim wartościowe? Już nawet 1/3 treści tworzona do serwisów dużych, zagranicznych wydawców powstaje przy pomocy zautomatyzowanych technologii. Dla blogerów prędzej czy później oznacza to starcie z cyfrowym konkurentem. Pora pomachać Wikipedii białą chustką i obrać kurs na nowe wody.

11:00-11:30 – Kamila Napora (Kami and the Rest of the World) i Dorota Miśkiewicz (Born Globals) – Jak zbudować swój autorytet w Google? SEO dla początkujących
Dlaczego wtyczka YoastSEO i słowa kluczowe to nie wszystko? Co to jest DA i po co Ci link building? Dowiedz się co robić żeby stać się autorytetem dla algorytmów Google i pojawiać się na pierwszej stronie wyszukiwania.

11:30-12:00 – Ewa Wilczyńska-Saj i Romek Saj (Gonimy słońce) – Łap SEO albo spadaj! SEO dla średnio-zaawansowanych
Bycie widocznym – zamiast spadania na dalszy plan – jest celem każdego z nas! A zatem – jak dobrze przeanalizować własną branżę? Czy kwestie techniczne muszą być trudne? Jak pisać, by nie tylko rodzice czytali? I jakie narzędzia ułatwią życie zapracowanego blogera? Nie zostawimy tych pytań bez odpowiedzi.

12:00-12:30 – Wojtek Mania (Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna) – Głos z drugiego końca tunelu
Czy i jak Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna współpracuje z blogerami i influencerami? Czym się różnią blogerzy z Polski i zagranicy? Jak nawiązać kontakt? Wszystko, co chcieliście wiedzieć o organizacjach turystycznych i kooperacji z nimi, ale baliście się zapytać.

12:30-13:30 – PRZERWA LUNCHOWA

13:30-14:15 – Karol Lewandowski (Busem przez świat) – Własne produkty i usługi – przyszłość blogów podróżniczych?
Opowiem o naszej drodze od bloga do własnego biznesu, o różnych etapach zarabiania na tej działalności i o tym, w jakim kierunku zmierzamy. Jakie produkty i usługi udało nam się stworzyć przez 10 lat, jakie są przewagi zarabiania na produktach w stosunku do zarabiania na reklamowaniu cudzych produktów i ile można na tym zarobić. I jak wygląda taki biznes od kulis – tworzenie produktów, dystrybucja i marketing.

14:15-14:45 – Tomek Nowak (Bunkrów nie ma) – Jak pisać historę, żeby nie zanudzić?
Opowiem o tym jak budować historie, żeby zaangażować czytelnika. Żeby chciał czytać do końca. Podzielę się swoim doświadczeniem: co działa, a jakich błędów lepiej unikać.

14:45-15:30 – Zygmunt Kuba (Sądecki Włóczykij) – Jak mówić, by przemówić do ludzi
Opowiadałeś kiedyś o podróży, ale pomiędzy przerzucaniem zdjęć nie wiedziałeś, co dodać jeszcze od siebie? Czym zainteresować młodzież na prelekcji podróżniczej, a czym zbulwersować seniorów z Uniwersytetu III Wieku? To będzie krótki przegląd subiektywnych rad, jak i co mówić do ludzi na prelekcjach, by przemówić, a nie tylko wygłosić.

15:30-16:30 – PRZERWA OBIADOWA

16:30-17:15 – Piotr Brewczyński (jedź, BAW SIĘ!) – Dron w podróży od A do Z
Zastanawiasz się nad kupnem drona po to, by robić nim zdjęcia i filmy za granicą? Powiem Ci, jaki masz wybór, opowiem o kwestiach związanych z transportem maszyny i wskażę, gdzie i jak szukać zasad, których trzeba się trzymać na miejscu.

17:15-18:00 – Panel dyskusyjny: Instagram w trudnych czasach. Jak prowadzić profil w 2019? Prowadzący: Ania Szymiec (Fit-Ania)
Od spadków do wzrostów, czyli jak rozruszaliśmy naszego Instagrama w 2019 roku. Omówienie dobrych praktyk na Instagramie – jak działać, czego unikać, na co zwracać uwagę. Dyskusja na temat metod działania oraz dzielenie się wskazówkami.

18:00 – Podróżniczo-blogerskie 1 z 10. Prowadzący: Marcin Nowak (Wędrowne Motyle)
2 edycja hitu z zeszłego roku – masa mniej lub bardziej bezużytecznej wiedzy i jeszcze więcej śmiechu – głównie z samych siebie.

Po ostatnim punkcie programu – przejście do Hostelu na imprezę

NIEDZIELA:

Dzień wyjazdowy:
specjalne propozycje rekomendowane przez 3 Bros’ Hostel
– spacer po Wzgórzu Zamkowym z Władysławem Żaganem;
– zwiedzanie Muzeum Śląska Cieszyńskiego z panią Ireną French;
– wypad na Javorovy
– Przechadzka wśród kwitnących magnolii
We własnym zakresie: chillout, zwiedzanie na własną rękę, pożegnania, spiskowanie i wyjazdy.