fbpx

3 Bros' Hostel Cieszyn/ Český Těšín - Przytulna przystań po zwiedzaniu zabytkowego Cieszyna

3 Bros’, pierwszy i jak dotąd jedyny hostel w Cieszynie to połączenie klasycznie rozumianej idei hostelingu (patrz Manifest Hostelowy) z domieszką kreatywności. Postaraliśmy się, aby wszyscy miłośnicy noclegów w miejscach przyjemnych, acz bezpretensjonalnych, znaleźli coś dla siebie. Jesteśmy tu dla Was. Pomożemy w organizacji wolnego czasu, podpowiemy - gdzie zjeść, gdzie napić się dobrej kawy, jak dojechać do wybranego miejsca. Przejrzyj naszą ofertę i znajdź coś dla siebie!

Zobacz pokoje

Okoliczne
atrakcje(do it by yourself)

Jedni lubią zwiedzać w zorganizowanej grupie razem z przewodnikiem, inni preferują delektować się pięknem architektury w bardziej kameralnym gronie. Dla tych drugich przygotowaliśmy kieszonkową i bardzo ogólną ściągawkę, którą z chęcią rozwiniemy podczas rozmowy w hostelu!

Księstwo Cieszyńskie & okolica

Cieszyn Rekreacyjnie

Cieszyn, Těšín, Teschen, Tessin

Wzgórze zamkowe

Księstwo Cieszyńskie & okolica

Księstwo Cieszyńskie to istniejący przez setki lat obszar administracyjny z własną władzą, kulturą i historią. Co ciekawe – jest on transgraniczny, jego granice obejmują kawałek obecnej Czeskiej Republiki i Polski. Region ze stolicą w Cieszynie można bardzo umownie podzielić na kilka subregionów:

Góry

To nie tylko wszystkim znane Ustroń, Brenna czy Wisła. To również Jabłonków i okolice, miejsca, które jak żadne inne nie dbają o pielęgnowanie regionalnej kultury i tradycji. To również doskonałe miejsca na piesze i rowerowe wycieczki – szczególnie dla tych, którym niegroźna zadyszka. Ze szczytu przytrzynieckiej góryJavorovy można też uskuteczniać paragliding.

Co roku na początku sierpnia w lasku miejskim w Jabłonkowie odbywa się tradycyjne Gorolski Święto, czyli popularny “Gorol”. To zdecydowanie największa tego typu impreza w regionie.

Doły

Przeciwległa część Księstwa Cieszyńskiego to prawdziwe dziecię rewolucji przemysłowej. Ostrawa i okolice to doskonałe miejsce dla miłośników architektury industrialnej i postindustrialnej. W Ostrawie można również przejść się do niezwykle atrakcyjnego Ogrodu Zoologicznego, Muzeum Techniki, albo zaliczyć szaloną noc na imprezowej ulicy Stodolni. Magnesem jest z pewnością również coroczny festiwal “Colours of Ostrava”.

Żabi Kraj

Znajdujący się w większości po polskiej stronie Księstwa Cieszyńskiego to wciąż niedoceniony i nieodkryty region, który wprost stworzony jest dla tych, którzy właśnie w spokój i ciszę uciekają z dużych miast. To genialne miejsce na wycieczki rowerowe, spływy łódeczkami czy kajakami.

Cieszyn Rekreacyjnie

Góry, pagórki, trasy rowerowe i wyciągi narciarskie w najbliższej okolicy sprawiają, że pobyt w Cieszynie zadowoli nie tylko piwoszy, ale i miłośników rekreacji. Szczegółowych informacji/podpowiedzi udzielimy mailowo lub osobiście. Na zachętę – letni filmik z przejażdżki rowerowej po okolicznych akwenach

 

Cieszyn, Těšín, Teschen, Tessin

Wszystkie cztery nazwy miasta – które traktujemy jako jedną całość – zastosowaliśmy nieprzypadkowo. Cieszyn to bowiem prawdziwe historyczne i kulturowe kombo, z którego urodził się twór zupełnie unikatowy.

Na tak małej przestrzeni znajdziecie zabytkową starówkę po polskiej stronie – i modernistyczną po czeskiej. Dawny budynek synagogi, cmentarze żydowskie, imponujące klasztory i kościoły – w tym Kościół Jezusowy, jedna z największych protestanckich świątyń w Europie. Poza tym ciekawe muzea (Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Muzeum Drukarstwa), wspaniałe parki i miejsca rekreacji, topowe kawiarnie po polskiej – a piwiarnie po czeskiej stronie.

Przyjedźcie, powiemy Wam nieco więcej.

Wzgórze zamkowe

Wzgórze Zamkowe uznane jest za największą atrakcję turystyczną miasta. Z naszej perspektywy to coś więcej – to prawdziwa kolebka, centrum, jądro Księstwa Cieszyńskiego. Po prawdzie znajdują się tam dwa zamki, oba jednak mocno już rozczłonkowane.

W pięknym romantycznym parku, rozpościerającym się na szczycie wzgórza, znajdziecie spuściznę średniowieczną z widokową Wieżą Piastowską i prastarą Rotundą św.Mikołaja i Wacława, której miniaturowy wizerunek nierzadko trzymacie w ręce – płacąc dwudziestozłotówkami. W podnórza znajduje się część zabudowań – pamiątek po Habsburgach. Tam rozgościł się Browar Zamkowy, jedna z fajniejszy kawiarni w mieście – Presso, oraz herbaciarnia Laja.