fbpx

3 Bros' Hostel Cieszyn/ Český Těšín - Przytulna przystań po zwiedzaniu zabytkowego Cieszyna

3 Bros’ Hostel to położony w samym sercu cieszyńskiej starówki obiekt noclegowy, stanowiący ciekawą propozycję dla osób, poszukujących spokojnego, przytulnego, choć dalekiego od hotelowych luksusów niedrogiego miejsca.

Jest również doskonałym miejscem na zorganizowanie tu zjazdów, zlotów, spędów, rocznic, szkół letnich a nawet warsztatów. Zorganizowanym grupom staramy się zaproponować cały obiekt na wyłączność - tak, aby czuli się u nas komfortowo. Atutem tego miejsca jest wspólny salon, doskonała lokalizacja i z pewnością atrakcyjna cena. Organizatorów takich inicjatyw zapraszamy do kontaktu mailowego.

Zobacz pokoje

Okoliczne
atrakcje(do it by yourself)

Jedni lubią zwiedzać w zorganizowanej grupie razem z przewodnikiem, inni preferują delektować się pięknem architektury w bardziej kameralnym gronie. Dla tych drugich przygotowaliśmy kieszonkową i bardzo ogólną ściągawkę, którą z chęcią rozwiniemy podczas rozmowy w hostelu!

Księstwo Cieszyńskie & okolica

Cieszyn Rekreacyjnie

Cieszyn, Těšín, Teschen, Tessin

Wzgórze zamkowe

Księstwo Cieszyńskie & okolica

Księstwo Cieszyńskie to istniejący przez setki lat obszar administracyjny z własną władzą, kulturą i historią. Co ciekawe – jest on transgraniczny, jego granice obejmują kawałek obecnej Czeskiej Republiki i Polski. Region ze stolicą w Cieszynie można bardzo umownie podzielić na kilka subregionów:

Góry

To nie tylko wszystkim znane Ustroń, Brenna czy Wisła. To również Jabłonków i okolice, miejsca, które jak żadne inne nie dbają o pielęgnowanie regionalnej kultury i tradycji. To również doskonałe miejsca na piesze i rowerowe wycieczki – szczególnie dla tych, którym niegroźna zadyszka. Ze szczytu przytrzynieckiej góryJavorovy można też uskuteczniać paragliding.

Co roku na początku sierpnia w lasku miejskim w Jabłonkowie odbywa się tradycyjne Gorolski Święto, czyli popularny “Gorol”. To zdecydowanie największa tego typu impreza w regionie.

Doły

Przeciwległa część Księstwa Cieszyńskiego to prawdziwe dziecię rewolucji przemysłowej. Ostrawa i okolice to doskonałe miejsce dla miłośników architektury industrialnej i postindustrialnej. W Ostrawie można również przejść się do niezwykle atrakcyjnego Ogrodu Zoologicznego, Muzeum Techniki, albo zaliczyć szaloną noc na imprezowej ulicy Stodolni. Magnesem jest z pewnością również coroczny festiwal “Colours of Ostrava”.

Żabi Kraj

Znajdujący się w większości po polskiej stronie Księstwa Cieszyńskiego to wciąż niedoceniony i nieodkryty region, który wprost stworzony jest dla tych, którzy właśnie w spokój i ciszę uciekają z dużych miast. To genialne miejsce na wycieczki rowerowe, spływy łódeczkami czy kajakami.

Cieszyn Rekreacyjnie

Góry, pagórki, trasy rowerowe i wyciągi narciarskie w najbliższej okolicy sprawiają, że pobyt w Cieszynie zadowoli nie tylko piwoszy, ale i miłośników rekreacji. Szczegółowych informacji/podpowiedzi udzielimy mailowo lub osobiście. Na zachętę – letni filmik z przejażdżki rowerowej po okolicznych akwenach

 

Cieszyn, Těšín, Teschen, Tessin

Wszystkie cztery nazwy miasta – które traktujemy jako jedną całość – zastosowaliśmy nieprzypadkowo. Cieszyn to bowiem prawdziwe historyczne i kulturowe kombo, z którego urodził się twór zupełnie unikatowy.

Na tak małej przestrzeni znajdziecie zabytkową starówkę po polskiej stronie – i modernistyczną po czeskiej. Dawny budynek synagogi, cmentarze żydowskie, imponujące klasztory i kościoły – w tym Kościół Jezusowy, jedna z największych protestanckich świątyń w Europie. Poza tym ciekawe muzea (Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Muzeum Drukarstwa), wspaniałe parki i miejsca rekreacji, topowe kawiarnie po polskiej – a piwiarnie po czeskiej stronie.

Przyjedźcie, powiemy Wam nieco więcej.

Wzgórze zamkowe

Wzgórze Zamkowe uznane jest za największą atrakcję turystyczną miasta. Z naszej perspektywy to coś więcej – to prawdziwa kolebka, centrum, jądro Księstwa Cieszyńskiego. Po prawdzie znajdują się tam dwa zamki, oba jednak mocno już rozczłonkowane.

W pięknym romantycznym parku, rozpościerającym się na szczycie wzgórza, znajdziecie spuściznę średniowieczną z widokową Wieżą Piastowską i prastarą Rotundą św.Mikołaja i Wacława, której miniaturowy wizerunek nierzadko trzymacie w ręce – płacąc dwudziestozłotówkami. W podnórza znajduje się część zabudowań – pamiątek po Habsburgach. Tam rozgościł się Browar Zamkowy, jedna z fajniejszy kawiarni w mieście – Presso, oraz herbaciarnia Laja.